Doba bez ochlupení na pokožce trvá už poměrně dlouho. Taky se těch svých výrůstků zbavujete se železnou s každodenní pravidelností? Pak musíte vědět, že něco takového vašemu klínu vůbec neprospívá. Pro druhé pohlaví totiž můžete být méně atraktivní!
Nejen pornoherci dávno pochopili, že odstraňování veškerého ochlupení je sexy, a to bez toho, co si o tom kdo myslí. To ale neznamená, že chloupky nemají svoji funkci. Vědci přišli s teorií, že to pubické, „intimní“ poskytuje „odpružený efekt během sexu“, což znamená, že když se za nějaký ten „vlásek“ zatáhne, dojde ke stimulaci nervových zakončení u vlasových folikulů. Ve výsledku prý dochází ke zvýšení sexuálního potěšení. Hezké, jenže kolik lidí může říct, že v rozkroku snese strniště?
Páření v ohrožení
Dlužno však dodat, že stydké chloupky zachycují feromony – hormonální sexuální signály, které posíláme potenciálním nápadníkům. Ty jsou „vyráběny“ zejména v oblasti genitálií, ale také například na hrudníku a v podpaží. Proto se výzkumníci shodují, že kvůli odstranění chloupků se snižuje sexuální atraktivita jedince. Může to však být trochu sporné.
Stačí se podívat do minulosti, kdy se považovala chlupatá hruď u muže za znak mužnosti. Lékaři v souvislosti s ní hovoří o vyšší hladině testosteronu. Dnes, kdy se kupříkladu kulturisté a další vymakaní sportovci vyholují, nelze tvrdit, že by jim to nějak ubralo na sex-appealu. Nebo máte jiný názor?
Záměr přírody versus trendy
Ať je to tak či onak, chlupy v oblasti podpaží a třísel zabraňují tření kůže o sebe, které může být nepříjemné obzvlášť v létě a při sportu. Dá se tedy směle tvrdit, že chlupy tření zmírňují a změkčují. Zlatá střední cesta by tedy mohla vypadat tak, že chloupky zůstanou na svém místě, jen se budou zastříhávat – i v rámci zachování milostného života. Velká spousta žen a mužů se totiž vyhýbá orálnímu sexu právě proto, že jim vadí dlouhé chlupy, které ulpívají na jazyku a šimrají do tváře. Jenže tady pozor.
Proužky i srdíčka
Nedávný výzkum, který se zaměřil na návyky s upravováním ochlupení a nemocemi, odhalil, že lidé, kteří často zastřihují, nebo rovnou holí svůj porost, se mnohem častěji potýkají s pohlavně přenosnými infekcemi. Obecně je známo, že chlupy brání zárodkům bakterií a virům, aby se dostaly do pochvy a k penisu. Ochlupení tak jistě má svoji funkci, což však módu příliš nezajímá. Statistiky dokládají, že v České republice se holí asi 70 procent žen, a z toho polovina z nich nesnese chloupky na jakékoli části svého těla. A jak to máte vy? Volíte krásu, nebo funkci?
Veškeré názory a tvrzení jsou dílem autora článku. Případné citace jsou uvedeny.
Sledujte nás na sociálních sítích: