Teenageři, kteří se během střední školy vyhnou vztahům a randění, můžou být vnímáni trochu jako outsideři. Jenže podle psychologů z Georgie na tom nejsou mentálně a studijně hůř než ti, kteří mají partnery. Naopak. Mají skvělé výsledky ve škole a také jsou na tom mnohdy lépe v měřítcích mentálního zdraví.
Studenti středních škol, podle výzkumu psychologů z University of Georgia, kteří byli po celou dobu studia single, měli dobré sociální dovednosti a velmi nízké skóre na škále deprese. Ve škole měli stejně dobré či lepší výsledky než ti, kteří s někým randili.
„Odborní školní poradci, psychologové a učitelé by měli podporovat sociální normy, které umožnují studentům užívat si individuální svobodu při rozhodování, jestli budou randit, nebo nebudou. Náš výzkum naznačuje, že v obou případech mladí lidé prospívají dobře,“ tvrdí doktorka Brooke Douglasová z University of Georgia.
Jaká matka, taká Katka...
Jaká matka, taká Katka, praví jedno moudré rčení. A vychází ze skutečnosti, tedy že děti kopírují své rodiče. Minimálně v případě dospívající mládeže a chování matek k přátelům to platí. Teenageři se ke svým přátelům chovají podobně jako jejich matky. A pokud má matka problémy s kamarádkami či kamarády, často je mají i její děti. A samozřejmě to platí i o navázání intimního kontaktu i v tomto případě děti velice často kopírují chování svých rodičů.
Sledujte nás na sociálních sítích: