Taky vám vaše děti píšou do textovek zkratky, o kterých nemáte ani tušení, co vlastně znamenají? Pokusíme se vám vysvětlit význam těch nejčastějších.
LOL
Tohle je asi jedna z nejvíce používaných zkratek. Jedná se o začáteční písmena věty „Laughing Out Loud“, která ve volném překladu znamená „směju se, až se za břicho popadám“ a používá se k vyjádření pobavení.
ROFL
Tato zkratka má obdobný význam jako LOL. Zde se jedná o začáteční písmena věty „Rolling On the Floor Laughing“, neboli „válím se po podlaze smíchy“.
WTF
Se zkratkou WTF se můžete setkat velmi často. Jde o zkráceninu věty „What The Fuck?“, což bychom mohli slušně přeložit jako „co to, sakra… ?“ Slouží k vyjádření údivu až odporu, a pokud se s nimi setkáváte zejména v esemeskách od vašich dětí, gratulujeme, jste v jejich očích skuteční zoufalci, kteří ničemu nerozumějí.
OMG
Tady je to jednoduché. Jde o zkratku věty „Oh My God“, neboli „ach, můj Bože“.
BTW
BTW je zkratka z anglického „by the way“, což česky znamená „mimochodem“. Případně to také může být i akronym pro anglické „between“, česky „mezi“.
XOXO
Zkratka označovaná jako
„Hugs and kisses“, neboli
„objímám a líbám“. Křížky zde označují polibky a písmeno
„O“ zase objetí. Používá se k vyjádření lásky či dobrého přátelství.
TLDR
Pokud byste dostali bezvadný nápad napsat vašim dětem mail z dovolené nebo seznam úkolů, které mají udělat a setkali se s odpovědí „TLDR“, můžete si být jistí, že se s úspěchem nesetkáte. Zkratka znamená „Too Long Didn't Read“ neboli „příliš dlouhé, nečetl jsem to“. Smůla.
NJN
Mezi teenagery nejsou v oblibě jen anglické zkratky, máme i několik svých. Patří mezi ně i „NJN“, která znamená „no jo, no.“
O5
Další zkratka české tvorby. Předpokládáme, že jste na ni přišli již po přečtení jejího názvu. Zkratka „O5“ znamená jednoduše „opět“. Působivé, že?
MMNT
Když už si musí dnešní mládež zkracovat i pouhé jedno slovo, je to opravdu vrchol. I s takovými zkratkami se ale můžete často setkat. „MMNT“ znamená „moment“.
Sledujte nás na sociálních sítích: