Ložnice je místem odpočinku, milování i pohody. Neměla by být považována za nejdůležitější místnost v domě? Udělejte z ní prostor nekonečných možností a zároveň oázu klidu! Které tipy patří k těm nejúčinnějším?
Jestli se ve své ložnici necítíte dobře, chce to nějakou změnu. S pomocí jakých rad přispějete k tomu, že se prostor s postelí a skříní stane zdravější?
Vyměňte osvětlení
Ač je to s podivem, světlé, bílé světlo je pro ložnici špatné, protože zvyšuje bdělost. Vy ale nejste v kanceláři! Věřte, že tento typ osvětlení je také spojen s potlačením melatoninu, které může zlikvidovat váš cirkadiánní rytmus (vaše vnitřní hodiny, které vám řeknou, kdy se probudit a jít do postele). Z těchto důvodů je nejvhodnější teplé, rozptýlené osvětlení. Tak vyměňte žárovky a změňte atmosféru!
Pořiďte si zdravou matraci
Většina značkových pěnových matrací je vyrobena z polyuretanu na bázi ropy, který, když je spárován s chemickými lepidly a látkami zpomalujícími hoření, může časem emitovat chemické pachy a těkavé organické sloučeniny. Zatímco toto množství není drastické, lidé s chemickou citlivostí nebo alergiemi mohou na podobné matrace reagovat. Řešením je matrace s bio pěnou.
Nenoste do ložnice techniku
Mobily, tablety, televizory. Příliš mnoho světla (zejména to modré z obrazovek) může narušit přirozené cykly relaxace a spánku. Nebuďte ke svému zdraví lehkomyslní!
Naplňte svůj pokoj rostlinami
Vaši zelení přátelé si určitě zaslouží místo v ložnici. Rostliny zachycují škodlivé částice (například ozon a formaldehyd), a protože také snižují úzkost a stres, v jejich přítomnosti pocítíte úlevu.
Přidejte přírodní vůně
Čich má sílu ovlivňovat náladu. Dobré vůně mohou pomoci snížit stres a úzkost. V tomto ohledu dejte přednost éterickým olejům.
Pomozte si bílým šumem
Hluk vede k narušení spánku a potenciálně přispívá ke zdravotním problémům. Pokud máte hlučné sousedy, žijete v blízkosti rušné dálnice, nebo vás ruší spolubydlící, uvažujte o generátoru bílého šumu.
Preferujte spíš chlad
Většina lidí hlásí, že se jejich problémy se spánkem prohlubují hlavně v létě, kdy stoupá teplota v místnosti. Vědci toto tvrzení potvrzují slovy, že nespavost je skutečně spojená se zvýšenou tělesnou teplotou. Nejčastějším způsobem eliminace „vedra“ je zastínění oken přes den a intenzivní větrání v noci.
Sledujte nás na sociálních sítích: